Jedinečné okamihy Vášho života
zachytené na fotografii

RODINNÉ FOTENIE

Hľadáte takého fotografa, ktorý dokáže zachytiť reálne emócie a reálne momenty vašej rodiny? Zábery, na ktorých je vidieť nie len  pózovanie, ale aj úprimné city medzi vami. Pri rodinnom fotení sa snažím skombinovať fotky, ktoré vyprávajú príbeh daného okamihu spolu s takými, na ktorých sú krásne rodinné portréty.

Spolu sa pokúsime nafotiť zábery, ktoré budú vystihovať vašu rodinu ako jeden celok. V rámci rodinného fotenia sa zameriame na veci ktoré máte radi, ktoré vás vystihujú či spájajú. Na momenty, keď sa spolu smejete. Na situácie, ktoré si spolu užívate a tešíte sa, že ste spolu a navzájom sa ľúbite.

A možno vďaka tomu, keď sa v budúcnu (možno desať či dvadsať rokov) vaše deti pozrú na fotku z detstva, prenesú sa v čase a s úsmevom budú spomínať na tie krásne časy, ktoré ste strávili spolu ako rodina.

Krása a jedinečnosť prirodzenej fotografie

Dávam prednosť prirodzenému rodinnému foteniu. Najlepšie na čerstvom vzduchu, buď na nejakom zaujímavom mieste, v prírode alebo vo vašom prirodzenom prostredí (váš dom či záhrada). Je to úplne niečo iné ako pózovanie v žiari reflektorov pred naaranžovaným pozadím v ateliéri, kde vznikajú umelé momenty. Síce sú pekné – ale stále z nich cítiť akoby príchuť umelých sladidiel.

Ľudia často rozmýšľajú, či je lepšie mať fotky kde pózujú alebo také prirodzené, ktoré vznikli zo spontánnej situácie. Podľa mňa je dobré oba štýly skombinovať. Najprv začneme s jemným pózovaním, čiže trochu Vás usmerním, ale potom, keď už máme zopár záberov hotových, treba nechať situácii voľný priebeh a práve vtedy často vznikajú tie najkrajšie fotky – plné hrejivých a prirodzených emócii.  

Čo ponúkam:

V prípade záujmu mi môžete volať:

Rodinné fotenie trochu inak

Podľa mňa je veľmi zaujímavá aj myšlienka rodinného fotenia pri činnosti ktorú mate radi. Pri nejakej spoločnej rodinnej akcii, napr. ako spolu varíte alebo pečiete, na prechádzke vonku v prírode, niekde na výlete alebo priamo u vás doma či na dvore. Môže ísť o nejakú športovú činnosť, ako cyklovýlet, kúpanie sa v jazere, hranie futbalu, púšťanie šarkana, opekačku/grilovačku, hranie sa s deťmi na detskom ihrisku.

Určite ste zvyknutí si robiť rodinné fotky svojími mobilmi. Ale má to háčik. Nikdy nie ste na fotke spolu – celá rodina. Vždy jeden z vás musí fotiť a nie vždy je tam ešte niekto iný, kto by vás odfotil všetkých naraz. U nás doma je to rovnako. Máme množstvo rodinných fotiek, ale len výnimočne sme na nich všetci. Preto rodiny začínajú riešiť rodinné fotenie s profesionálnym fotografom nie pred reflektormi v štúdiách, ale priamo pri ich spoločnom rodinnom programe / podujatí.

Určite to stojí aspoň za zamyslenie, lebo kedy sa vaši najbližší budú cítiť príjemne a vyčaria spontánny úsmev – na povel fotografa keď počujú „povedzte SÝR“, alebo keď sa smejú od nadšenia pri ich obľúbenej činnosti?

RODINNÉ FOTENIE CENNÍK

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

V balíkoch je uvedený počet fotiek zahrnutých v cene. Každá extra fotka je spoplatnená sumou  5€.

RODINNÉ FOTENIE CENNÍK

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

V balíkoch je uvedený počet fotiek zahrnutých v cene. Každá extra fotka je spoplatnená sumou  5€.

Jesenne rodinne fotenie - matka sedi s detmi pod stromom - mestsky park - Stupava - Malacky - Zahorie

Fotobalík RODINA

70€
Rodinne fotenie - tehotna zena sedi s rodinou na deke v parku - park - Stupava - Zahorie

Fotobalík RODINA premium

120€

Ako prebieha rodinné fotenie

Pred fotením sa rád s vami najprv porozprávam, aby som vás trochu spoznal, ale hlavne, aby ste mi povedali akú máte predstavu.  Čo je pre Vás dôležité a akým smerom by sa fotenie malo uberať. Dohodneme si postup a ja sa Vás následne budem snažiť viesť tak, aby sa cítili pri fotení príjemne a uvoľnene a na konci ste boli spokojní s krásnymi fotografiami.

Pri fotení sa snažím vcítiť do Vašich potrieb. Či už Vám ide o zachytenie daného okamihu, alebo skôr o vyrozprávanie príbehu určitej životnej udalosti.

Viem, že väčšina ľudí nemá skúsenosti s fotením. Ale to vôbec nevadí! Priam by som povedal, že tak je to aj lepšie. Lebo nám nejde o dokonalé zábery pózujúcich, ale skôr o zachytenie okamihu pretkaného reálnymi pocitmi.   

Ako zvoliť miesto na fotenie

Záleží hlavne na vás akú máte predstavu. Či máte záujem, aby som vás odfotil u vás doma, v blízkom okolí, v krásnej prírode tu na Záhorí, alebo na nejakom pre vás významnom mieste. Ak sa neviete rozhodnúť, tak možno príde vhod zvoliť nejaké univerzálne miesto ako napríklad park – len treba dať pozor, aby tam nebolo príliš veľa ľudí. Kvôli tomu je na takýchto obľúbených miestach lepšie vybrať na fotenie deň mimo víkendu (Pondelok až Štvrtok)

Ako rodinný fotograf vám viem pre rodinné fotenie v  meste Malacky, resp. v jeho blízkom okolí, odporučiť množstvo zaujímavých fotografických lokalít. Medzi tie známejšie určite patrí zámocký park v  Malackách alebo v Stupave, hotel Spark,  atď.  Medzi tie menej známe množstvo tichých, pokojných miest priamo v prírode, či už v borovicových lesoch alebo na zelených lúkach a poliach. Malacky,  Plavecký Štvrtok  i obec Láb sú známe tiež nádhernými jazerami.  Sú to miesta kde vznikajú nikým nerušené nádherné fotografie.

Referencie

Vanda Hvojníková
Vanda Hvojníková
1. Február, 2024.
S pánom fotografom sme boli veľmi spokojní. Mal profesionálny a priateľský prístup, dalo sa s ním rýchlo dohodnúť a počas svadby som ani netušila, že tam je. Fotky nám prišli nádherné, nevieme sa na ne vynadívať. Všetkým odporúčame. 🙂
Janka Skýpalová
Janka Skýpalová
29. Október, 2023.
Ďakujeme veľmi pekne za krásne fotky ♥️s nášho veľkého dňa 👰🤵😍vrelo odporúčame aj s manželom ♥️
Pavla Matejková
Pavla Matejková
21. Október, 2023.
Chceli by sme sa este raz podakovat za krasne fotky. Nasa dcera bude mat krasnu pamiatku na svoj velky den / krstin. Vsetko prebehlo v poriadku. Budeme odporucat dalej ☺️
Eva Mechackova
Eva Mechackova
8. December, 2022.
Naše rodinné fotenie s Ľubošom bol skvelý zážitok. Atmosféra počas fotenia bola veľmi uvoľnená, príjemná a Ľuboš nám dokázal spraviť pekne fotky aj s naším drobcom, ktorý je neustále v pohybe. Ľubošov prístup bol priateľský, ale zároveň profesionálny. S výsledkom sme veľmi spokojní a určite odporúčam využiť jeho služby.
Erika Baginova
Erika Baginova
28. Máj, 2022.
Ľubko je milý,pozitívne naladený fotograf:) Fotil mi oslavu a zachytil všetky skvelé momenty,ktore sa nám zaryju v srdiečkach. Je profesionálny a flexibilny . Vrelo odporúčam.
Ronald Kúdela
Ronald Kúdela
22. Máj, 2022.
Aj keď v deň fotenia nám počasie veľmi neprialo, Ľuboš sa s tým super popasoval a fotky dopadli na výbornú. Fotenie bolo príjemné a nasmiali sme sa až až 😀 Ešte raz velmi pekne ďakujeme 🙂
Laura Stracová
Laura Stracová
16. Máj, 2022.
profesionálny milý prístup, fotenie hodnotím veľmi pozitívne 🙂
Kubickoval Kontakt
Kubickoval Kontakt
31. Október, 2021.
Skvelý prístup, komunikácia aj nápady pri fotení. Máme pekné spomienky aj fotky, vrelo odporúčame :).
Zuzana Ježková
Zuzana Ježková
31. Október, 2021.
Vynikajúco zvládol naše rodinné fotenie - klobúk dolu. Naše dve zlatíčka sú dosť neposedné a dajú zabrať. Pán fotograf bol trpezlivý a vedel deti rozosmiať, celé fotenie prebiehalo prirodzene a nenútene. Sami sme si mohli vybrať fotky, ktoré sa nám najviac páčili. Upravené fotky nám poslal potom asi behom týždňa a veľmi sa nám páčili. Rodinné fotenie zvládnuté na jedničku a určite ho budeme odporúčať aj našim známym a kamarátom.
gabriela kolesikova
gabriela kolesikova
26. Október, 2021.
Úžasný prístup, milá komunikácia a inšpiratívne rady pri vyberte miesta fotenia, vytvorí príjemnú atmosféru pri fotení, odporúčame pre rodinné fotenie či detské oslavy a krstiny.
Eva Mecháčková
Eva Mecháčková
8. December, 2022.
Naše rodinné fotenie s Ľubošom bol skvelý zážitok a dokázal nám spraviť pekne fotky aj s naším drobcom, ktorý je neustále v pohybe. S fotkami sme veľmi spokojní a určite odporúčam využiť jeho služby.
Erika Bugi
Erika Bugi
28. Máj, 2022.
Ľubko je milý,pozitívne naladený fotograf:) Fotil mi oslavu a zachytil všetky skvelé momenty,ktore sa nám zaryju v srdiečkach. Je profesionálny a flexibilny . Vrelo odporúčam.
Ronald Kúdela
Ronald Kúdela
25. Máj, 2022.
Určite odporúčam fotenie vo dvojici. Ľuboš má veľmi dobré nápady na fotky a aj keď zrovna nie ste na fotenie, tak on to dokáže napraviť 😅✌🏼
Gabči Kolesikovakosar
Gabči Kolesikovakosar
26. Október, 2021.
Veľmi príjemná komunikácia, Ľuboš vie vytvoriť príjemnú atmosféru pri fotení s deťmi, odporúčame pre rodinné fotenie, krsty, či rodinné resp detské oslavy, vie poradiť aj s výberom miesta na fotenie. Odporúčame 👌
Jana Jánošová
Jana Jánošová
7. Október, 2021.
Veľmi pekné zachytenie toho správneho a jedinečného momentu, krásne čisté a prirodzené zábery, veselá spolupráca, odporúčame 😊
Darina Mifkovičová
Darina Mifkovičová
29. September, 2021.
Z našej strany veľká spokojnosť a rozhodne odporúčame. Počas fotenia sme sa všetci veľmi dobre cítili, atmosféra počas fotenia bola pohodová, prístup k deťom úžasný, takže aj deti krásne spolupracovali a keď aj nie :), na fotkách to vôbec nevidno, keďže pán fotograf dokázal neuveriteľne zachytiť krásne momenty a momentky. Fotenie s ním si rozhodne radi zopakujeme 🙂
Lenka Bilková
Lenka Bilková
7. September, 2021.
Krasne fotky, super pristup, komunikacia, fotenie 😉 aj deti si to uzili 🤩
Lenka Veselá
Lenka Veselá
5. August, 2021.
Nadherne fotky! Velmi prijemny a profesionalny pristup. Sme nadmieru spokojni s fotkami. Dal si na nich naozaj moc zalezat.
Katarina Nedelkova Bockova
Katarina Nedelkova Bockova
26. Jún, 2021.
Fotografovali sme sa už viackrát. Vždy sme boli s prácou maximálne spokojní. Fotky sú ozaj krásne, bolo z čoho vyberať. Všetko prebehlo podľa našich predstáv. Určite jeho služby ešte využijeme.
Viera Sherrington
Viera Sherrington
25. Jún, 2021.
Šikovný fotograf, ústretový prístup, ochotne poradil, nádherné fotky – nadmieru sme s nimi spokojní a s fotografom určite tiež! V budúcnu jeho služby ešte isto využijeme.

Otázky ohľadne fotenia rodiny

Je vhodné sa obliecť do niečoho, v čom sa cítite príjemne, v čom je vám pohodlne. My dospelí určité nepohodlie zvládneme, ale u detí z toho môže počas fotenia vzniknúť dosť veľký problém. Preto je vhodné ich obliecť do ich obľúbeného oblečenia. Ideálne by bolo keby ste si oblečenie odskúšali deň vopred, aby ste predišli prípadnému stresu pred fotením.  Bolo by dobre, aby ste boli spolu zladení a treba sa vyhnúť príliš vzorovanému oblečeniu.  Viac informácií nájdete tu…

Záleží od toho, ako si predstavujete priebeh fotenia. Či si chcete vziať so sebou niečo, čo by malo byť spolu s vami na fotke. Pre deti určite odporúčam nejakú obľúbenú hračku, dopravný prostriedok, loptu, balón alebo niečo na ten štýl. A čo určite príde vhod je deka, aby ste sa mohli pokojne posadiť do trávy. A pre deti určite aj nejaké ľahké jedlo i maškrtu (či už na zahnanie hladu alebo ako motiváciu).

Vyber z nafotených fotiek z vášho rodinného fotenia si robíte samy.  Návod a link na online galériu vám pošlem mailom. Priamo v galérii označíte, o ktoré fotografie máte záujem a tie budem ďalej upravovať. Treba však brať na vedomie, že v cene balíku je zahrnutý určitý počet fotografií. Ak by ste mali záujem o viac fotografií – nie je problém, len to už je extra spoplatnené sumou 4€/kus.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

V živote zažívame okamihy, na ktoré potom radi spomíname celý život.

O mne...

Moje meno je Ľuboš Kovalik a bývam v malebnej dedinke Plavecký Štvrtok pri meste Malacky na Záhorí. Venujem sa rodinnému foteniu a rád budem tým, ktorý pre Vás zachytí ten Váš jedinečný okamih.

Budem sa snažiť pomocou mojich fotografií vyrozprávať príbeh daného momentu poprípade príbeh Vašej významnej životnej udalosti. Zachytiť a uchovať ho do budúcna. Umožniť Vám sa tak vrátiť k danému okamihu znova a znova.

Vďaka fotografiám sa Vám zrazu opäť vynorí celý príbeh prežitý už dávno – zvuky, vône, vzrušenie alebo aspoň sladká pripomienka daného okamihu. 

lubos kovalik photography
Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi
Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi