TEHUĽKA
Fotobalík
už od
70€

Tehotenské fotenie

Obdobie tehotenstva je to najkrajšie obdobie nielen pre vás ale aj pre celú vašu rodinu/ vášho partnera, manžela i deti.  Všetci sa tešíte na nového člena rodiny. Ale vy, ktorá ho nosíte priamo pod svojim srdcom, to prežívate omnoho intenzívnejšie. Hovoria vám tehuľka, bruško sa vám pomaly guľatí a ten výnimočný deň, keď privediete na svet to najkrajšie a najúžasnejšie bábätko sa blíži.

Ale ešte predtým treba stihnúť tehotenské fotenie. Samozrejme môže Vás partner cvaknúť svojim mobilom. Ale sama viete, že takáto fotka nie je úplne ono. A tiež iba snímok od doktora zo “SONA“ tak úplne nestačí. Ten si napríklad môžete zobrať so sebou ako rekvizitu na fotenie.

Rada by ste mala peknú pamiatku, ktorá by vám pripomenula tie nevšedné chvíle, keď ste ešte spolu tvorili jeden neoddeliteľný celok. Tehotenskú fotografiu, ktorú potom neskôr ukážete svojmu dieťatku, keď už trochu vyrastie a bude sa pýtať odkiaľ prišlo.  Fotku, ktorú by ste mohli ukázať svojim blízkym či priateľom, s ktorými teraz nemôžete byť tak často.

fotenie tehotna zena, jej muz a dieta su na brehu jazera v stupave - slnecne luce

Kedy riešiť
tehotenské fotenie

Kedy riešiť tehotenské fotenie

Tehotenské fotenie môžete riešiť, buď keď bruško ešte len začne vykúkať – aby ste pomocou fotky dali vedieť tu radostnú novinu aj ostatným. Alebo potom neskôr približne medzi 7. až 8. mesiacom tehotenstva – keď už bude Vaše bruško dostatočne veľké, okrúhle, aby vyznelo pekne na fotkách. Neskoršie už radšej nie, aby fotenie nebolo pre vás príliš fyzicky náročné.

Poprípade môžete tehotenské fotenie absolvovať dvakrát, na začiatku i v závere tehotenstva. Každé môže byť nafotené na inom mieste (napr. najprv park a potom u vás doma). Vďaka tomu budete mať krásne fotky z oboch období a navyše sa nebudete musieť rozhodovať, či sa chcete dať fotiť na začiatku alebo na konci tehotenstva.

Z toho dôvodu zbytočne neodkladajte dohodnutie si termínu fotenia. Zavolajte mi radšej približne 2 týždne dopredu, aby sme pre vás spolu našli vhodný termín. Ide nám predsa o to, aby ste boli v kľude a pri fotení sa cítila príjemne.

TEHOTENSKÉ FOTENIE CENNÍK

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

V balíkoch je uvedený počet fotografií zahrnutých v cene. Fotky nad uvedený počet sú spoplatnené sumou 5€/ks.

rodinne fotenie v parku v Stupave, spolocna rodinna foto na brehu jazera

Fotobalík TEHUĽKA

70€
Rodinny fotograf: rodinne fotenie v parku Stupava - Záhorie

Fotobalík TEHUĽKA extra

120€

Ideálne miesto na fotenie

Je veľa pekných a zaujímavých miest, ktoré ešte zvýraznia krásu vášho tehotenstva.

Vonku v prírode, v lese medzi stromami, v ovocnom sade, vo vinohrade, na brehu jazera, na poli či rozkvitnutej lúke.

Túlanie sa mestskými uličkami, zablúdiť na miesta, kde je ešte pôvodná architektúra, zachovalé historické fasády či tehlové domy. Zaujímavé môžu byť aj niektoré schody, podchody, strechy, mosty či mostíky.

Krásne fotky vznikajú od jari do jesene v parku. Nájdeme tam rozkvitnuté kvety, udržiavaný trávnik i listnaté stromy, ktoré poskytujú cez deň potrebný tieň.  

Atraktívna je aj možnosť fotenia u vás doma, či už vo vnútri alebo v záhrade. Sú to miesta, ktoré poznáte a kde sa bude cítiť najviac uvoľnene. 

vecerne tehotenske fotenie rodiny v parku v stupave

Ideálne
miesto na fotenie

Zapojte do fotenia aj vašu rodinu

Môže to byť fotenie venované iba vám. Ale taktiež do toho môžete zapojiť aj svojho partnera, manžela či deti (budúcich súrodencov). Vďaka tomu určite vzniknú zaujímavejšie fotky, lebo nikdy neviete, aká spontánna situácia vďaka deťom nastane.

Viem, že s chlapmi je to trochu ťažšie, či už ich prehovoriť, aby sa aj oni zúčastnili fotenia, alebo aby sa uvoľnili a snažili sa užiť si fotenie. Avšak láska zachytená na fotografiách je tá správna ingrediencia, ktorá spraví fotku jedinečnou a pre vás veľmi cennou.

Môžeme nafotiť spoločné fotografie z miest, kde ste sa spoznali, kde ste mali prvé rande, alebo kde sa udiala nejaká iná, pre vás významná, udalosť.

A čo tak na fotografii zachytiť aj čaro vášho domova. Niet nad pravú domácu atmosféru! Keď sa na tieto fotky, na ktorých bude zachytený aj váš domov, pozriete o 10 či 20 rokov neskôr, vybavia sa vám krásne spomienky na to, aké to vtedy u vás doma bolo a ako ste vtedy žili.

Nemusia to byť iba pózované fotografie. Určite zaujímavo vyznie aj nejaká jednoduchá spoločná aktivita, ako si spolu čítate, relaxujete v záhrade, pijete kávu, alebo ako spolu varíte či pečiete koláčiky.  

Fotenie u vás doma je výhodné aj v tom, že v prípade potreby máte po ruke náhradné oblečenie či iné doplnky. A hlavne sa nemusíte baliť a ani nikam nemusíte chodiť. Ste pekne v teple svojho domova

Galéria

Otázky ohľadne tehotenského fotenia

Je vhodné sa obliecť do niečoho, v čom sa cítite príjemne a pohodlne. My dospelí určité nepohodlie zvládneme, ale u detí z toho môže počas fotenia vzniknúť dosť veľký problém. Preto je vhodné ich obliecť do ich obľúbeného oblečenia. Ideálne by bolo keby ste si oblečenie odskúšali deň vopred, aby ste predišli prípadnému stresu pred fotením.  Bolo by dobre, aby ste boli spolu zladení a radšej sa vyhnúť príliš vzorovanému oblečeniu.  Viac informácií nájdete v článku Čo si obliecť na fotenie.

Záleží od toho, ako si predstavujete priebeh fotenia. Či si chcete vziať so sebou niečo, čo by malo byť spolu s vami na fotke. Pre deti určite odporúčam nejakú obľúbenú hračku, dopravný prostriedok, loptu, balón alebo niečo na ten štýl. A čo určite príde vhod je deka, aby ste sa mohli pokojne posadiť do trávy. A pre deti určite aj nejaké ľahké jedlo i maškrtu (či už na zahnanie hladu alebo ako motiváciu).

Vyber z nafotených fotografií si robíte samy. Presné pokyny spolu s webovou adresou online galérie a vám pošlem mailom. Priamo v galérii označíte, o ktoré fotografie máte záujem a tie budem ďalej upravovať. Treba však brať na vedomie, že v cene balíku je zahrnutý určitý počet fotografií. Ak by ste mali záujem o viac fotografií – nie je problém, len to už je extra spoplatnené sumou 4€/kus.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s vašimi blízkymi