DETI
Fotobalík
už od
70€

Fotenie detí

Fotenie deti je výzva – ako pre Vás tak aj pre fotografa 🙂  Môžeme si to pekne krásne naplánovať a zrazu, vďaka deťom, je celé fotenie úplne inak. Často to závisí od veku detí a ich momentálnej ochoty spolupracovať. Avšak deti sú krásne vždy –  či sa smejú od radosti, či sa zanietene  venujú  nejakej svojej aktivite alebo nebodaj pustia slzičku.

Pri fotení detí je lepšie, ak fotenie pozostáva čo najviac z rôznych aktivít a čo najmenej z pózovania. Ešte pred foto stretnutím skúste sa zamyslieť sa nad tým, aké aktivity najlepšie vystihujú vaše deti, resp. ich povahu.

Určite si so sebou prineste aj ich obľúbené hračky, knihu, nákladné auto alebo športové potreby ako napr. loptu, balón, skejtbord, podrážalo ci bicykel – závisí hlavne od vás, čo by ste radi mali na fotografiách. Porozmýšľajte, čo ich rozosmeje, čo majú radi, napr. vyhadzovanie do vzduchu, česanie alebo postrapatenie, či sa radi hrajú na schovávačku alebo naháňačku.

Veď vy ich poznáte najlepšie!

Kde fotiť deti

Záleží na vás o aké fotky deti mate záujem. Či skôr také trochu štylizované v ľúbivom prostredí alebo v prostredí, v ktorom sa často pohybujú,  ktoré majú radi a cítia sa tam dobre. Na fotke vášho dieťaťa skôr oceníte žiarivý úsmev, či zaujímavý výraz tváre ako nádherné pozadie. Krásne fotky častokrát vzniknú práve na mieste, na ktorom by ste to vôbec neočakávali.

Pri výbere miesta záleží aj na tom, koľko rokov majú vaše deti a čo je pre ne teraz charakteristické. Ide nám o to, aby ste si pomocou fotky uchovali pamiatku na to, aké boli práve v tomto veku.  

Detské ihrisko – pre deti ideálne prostredie. Na húpačke s vetrom vo vlasoch, radosť z rýchlosti na šmykľavke, či pečenie formičkových koláčikov na pieskovisku,… Deťmi veľmi obľúbené ihrisko je napr. v mestskom parku v Malackách .

Park – udržiavaný  trávnik, možnosť ležania na deke, sedenia či lezenia po lavičke, šantenie pomedzi stromy, naháňanie sa za loptou,…   Krásne a impozantné platany môžete nájsť v parku v Stupave i v Malackách.

Lúka alebo pole –  deti môžu ležať na zemi medzi steblami trávy, obilím alebo na kope sena. Naháňať sa  pomedzi kukuricu či slnečnice. Nádherné fotky toho ako zbierajú a skúmajú rôzne lúčne kvietky (púpavy, divý mak, levanduľu či ďatelinu). Alebo ako si z nich vijú venčeky.   

Pri vode – večerná prechádzka popri vode, skúmanie rôznych živočíchov, hádzanie kamienkov do vody, radosť keď sa im podarí hodiť žabku,… Región Záhorie je známy množstvom jazier, priehrad a rybníkov.

Ponuka fotobalíkov

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

V balíkoch je uvedený počet fotografií zahrnutých v cene. Každá extra fotka je spoplatnená sumou  5 €.

male dievca sedi na detskej stvorkolke, fotenie deti na detskom ihrisku v hoteli spark v malackach

Fotobalík DETI

70€
fotenie deti v parku v stupave, male dievca oblecene ako vila kraca pre rodicmi po chodniku

Fotobalík DETI extra

120€

Na čo sa pripraviť pri fotení?

Bolo by dobré, aby ste si vopred spravili malú prípravu. Práve pri fotení detí môže dosť napomôcť, keď budete mať so sebou v mobile pripravené ich obľúbené pesničky. Keď ich pustíte pri fotení, deti často zadnú na to, že sú fotené a často u nich vykúzlia spontánnu radosť. A zas pri  pózovaní môže dosť výrazne pomôcť ak na mobile pustite obľúbenú časť rozprávky či seriálu vášho dieťaťa. Pozrie sa potrebným smerom, vyčarí mu to aj šťastný úsmev na tvári a mne sa snáď podarí krásny záber.       

A ak náhodou nevyjde počasie? Kvôli krásnym fotkám nemusí vždy iba svietiť slnko a byť modrá obloha. Keď prší aspoň môžu skákať v gumákoch v mláke. Málokedy sa dieťa teší viac ako zo striekajúcej vody. Neskôr keď doprší a vyjde slnko, vtedy je najkrajší čas na fotenie. Všetko vôkol sa vyfarbi nádhernými žiarivými farbami. A možno bude vidieť aj dúhu.

Galéria

Otázky ohľadne fotenia detí

Ako som písal už vyššie, je vhodné sa obliecť do niečoho, v čom sa cítite príjemne, v čom je vám pohodlne. My dospelí určité nepohodlie zvládneme, ale u detí z toho môže počas fotenia vzniknúť dosť veľký problém. Preto je vhodné ich obliecť do ich obľúbeného oblečenia. Ideálne by bolo keby ste si oblečenie odskúšali deň vopred, aby ste predišli prípadnému stresu pred fotením.  Bolo by dobre, aby ste boli spolu zladení a treba sa vyhnúť príliš vzorovanému oblečeniu.  Viac informácií nájdete tu…

Záleží od toho, ako si predstavujete priebeh fotenia. Či si chcete vziať so sebou niečo, čo by malo byť spolu s vami na fotke. Pre deti určite odporúčam nejakú obľúbenú hračku, dopravný prostriedok, loptu, balón alebo niečo na ten štýl. A čo určite príde vhod je deka, aby ste sa mohli pokojne posadiť do trávy. A pre deti určite aj nejaké ľahké jedlo i maškrtu (či už na zahnanie hladu alebo ako motiváciu).

Vyber z nafotených fotografií si robíte samy. Presné pokyny spolu s webovou adresou online galérie a vám pošlem mailom. Priamo v galérii označíte, o ktoré fotografie máte záujem a tie budem ďalej upravovať. Treba však brať na vedomie, že v cene balíku je zahrnutý určitý počet fotografií. Ak by ste mali záujem o viac fotografií – nie je problém, len to už je extra spoplatnené sumou 4€/kus.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi