KRST
Fotobalík
už od
70€

Fotenie krstu

Krst je jedným z prvých dôležitých krokov po narodení vášho bábätka. Vyberiete preň meno, s ktorým už bude späté po celý život. Svätý krst je pre dieťa zároveň aj vstupnou bránou do kresťanského života.

Určite by ste si radi uchovali spomienky na takúto významnú udalosť v živote Vášho dieťaťa. Najlepšie asi pomocou pekných fotografií, ktoré môžete ukázať rodine, kamarátom, a potom neskôr aj vášmu dieťaťu. Verím, že časom sa k nim spolu vrátite, aby ste si zaspomínali a osviežili svoje spomienky.

Fotografie bábätka s rodičmi, krstnými rodičmi, starými rodičmi a ostatnou najbližšou rodinou zachytia slávnostnú a jedinečnú atmosféru nielen počas obradu ale aj po jeho skončení – pri rodinnom fotení priamo v priestoroch kostola, resp. pred kostolom.

Fotografie zo Svätého krstu sú cennou pamiatkou pre celú rodinu a nemali by chýbať v žiadnom rodinnom albume.

Rodinná oslava Krstiny

Obradom ale tento významný deň zvyčajne nekončí. Po obrade obvykle rodičia pokrsteného bábätka organizujú ešte oslavu, ľudovo nazývanú „Krstiny“.

Na nej oslavujú pokrstenie (krst) dieťaťa, ale taktiež to môžu poňať aj ako oslavu samotného narodenia bábätka, lebo s mnohými členmi či už bližšej alebo vzdialenejšej rodiny, svojimi priateľmi, či známymi doteraz nemali vhodnú príležitosť osláviť tento jeden z najkrajších okamihov v ich živote.

Či to zorganizujú ako malé ale príjemné posedenie v kruhu najbližšej rodiny alebo ako veľkú rodinnú oslavu závisí iba na nich.

Fotografie z krstín môžu príjemne doplniť tie z oslavy krstu. Je viac času a možností na zábery bábätka s rodičmi spolu s krstnými rodičmi, starými rodičmi a ostatnou najbližšou rodinou. Už to nie je také uponáhľane aj samotná atmosféra je už taká rodinná. Vznikajú spontánne fotky v rámci rodiny, napr. zábava detí so starými rodičmi.

Ponuka fotobalíkov

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

Rodinny fotograf: fotenie krstu v Plaveckom Stvrtku, farar krsti babatko ktore drzi v naruci jeho matka

Fotobalík KRST

70€
fotenie krstu v ksotole v Plaveckom Stvrtku, muz drzi male dieta v perinke a farar ho krsti

Fotobalík KRST + KRSTINY

120€

Krásne kostoly na Záhorí

Venujem sa fotografovaniu hlavne v okolí mestečka Malacky. Nachádza sa tu veľa krásnych a zachovalých kostolov s pôvodnou architektúrou, ktorá je zároveň aj veľkou výzvou pre fotografa. Fotí sa väčšinou v pomerne tmavom interiéri kostola s malými oknami, ktoré málokedy poskytujú dostatok slnečného svetla a tak fotenie obradu v kostole je dosť náročné na fotografickú výbavu – ale hlavne na skúsenosti fotografa.

Galéria

Otázky ohľadne fotenia krstu

Treba sa spýtať farára dopredu, či mu to nebude vadiť. A tiež by bolo dobré ešte pred začatím krstu, aby ste ma predstavili farárovi. S ním sa porozprávam o priebeh krstu a skúsim sa dohodnúť, aby mi pomohol (vyšiel v ústrety), keď budem fotiť pomerne rýchly priebeh krstu.

Vyber zo všetkých fotografií krstu robím ja. A vám už odovzdám už vybrané a upravené. Možnosť vyberať si určité fotografie v online galérii je možné, iba pri fotení portrétov zahrnutých vo foto balíčkoch Svadobné portréty, Rodina, Páry, Tehuľky.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

Uchovajte si krásnu spomienku
na Svätý krst a prijatie mena

Uchovajte si krásnu spomienku
na Svätý krst a prijatie mena