KRST
Fotobalík
už od
70€

FOTENIE KRSTU

Krst je jedným z prvých dôležitých krokov po narodení vášho bábätka. Vyberiete preň meno, s ktorým už bude späté po celý život. Svätý krst je pre dieťa zároveň aj vstupnou bránou do kresťanského života.

Určite by ste si radi uchovali spomienky na takúto významnú udalosť v živote Vášho dieťaťa. Najlepšie asi pomocou pekných fotografií, ktoré môžete ukázať rodine, kamarátom, a potom neskôr aj vášmu dieťaťu. Verím, že časom sa k nim spolu vrátite, aby ste si zaspomínali a osviežili svoje spomienky.

Fotografie bábätka s rodičmi, krstnými rodičmi, starými rodičmi a ostatnou najbližšou rodinou zachytia slávnostnú a jedinečnú atmosféru nielen počas obradu ale aj po jeho skončení – pri rodinnom fotení priamo v priestoroch kostola, resp. pred kostolom.

Fotografie zo Svätého krstu sú cennou pamiatkou pre celú rodinu a nemali by chýbať v žiadnom rodinnom albume.

Rodinná oslava Krstiny

Obradom ale tento významný deň zvyčajne nekončí. Po obrade obvykle rodičia pokrsteného bábätka organizujú ešte oslavu, ľudovo nazývanú „Krstiny“.

Na nej oslavujú pokrstenie (krst) dieťaťa, ale taktiež to môžu poňať aj ako oslavu samotného narodenia bábätka, lebo s mnohými členmi či už bližšej alebo vzdialenejšej rodiny, svojimi priateľmi, či známymi doteraz nemali vhodnú príležitosť osláviť tento jeden z najkrajších okamihov v ich živote.

Či to zorganizujú ako malé ale príjemné posedenie v kruhu najbližšej rodiny alebo ako veľkú rodinnú oslavu závisí iba na nich.

Fotografie z krstín môžu príjemne doplniť tie z oslavy krstu. Je viac času a možností na zábery bábätka s rodičmi spolu s krstnými rodičmi, starými rodičmi a ostatnou najbližšou rodinou. Už to nie je také uponáhľane aj samotná atmosféra je už taká rodinná. Vznikajú spontánne fotky v rámci rodiny, napr. zábava detí so starými rodičmi.

FOTENIE KRSTU CENNÍK

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

fotenie krstu v Plaveckom Stvrtku, farar krsti babatko ktore drzi v naruci jeho matka

Fotobalík KRST

70€
fotenie krstu v ksotole v Plaveckom Stvrtku, muz drzi male dieta v perinke a farar ho krsti

Fotobalík KRST + KRSTINY

120€

Fotenie uvítania detí do života

Okrem krstu môže byť pre detičky a ich rodičov významným krokom aj slávnostný akt zápisu a uvítania do života, ktoré organizuje mesto či obec. Uvítanie detí do života je milé podujatie, na ktorom primátor/starosta privíta najmenších obyvateľov a popraje im veľa úspechov do života. Uvítanie do života sa zvyčajne koná v obradnej sieni a je spojené s podpísaním sa rodičov do pamätnej knihy, prevzatím pamätného list a niekedy dedičky dostanú aj malú pozornosť.

Po uvítaní dieťaťa do života, rodina často robí pohostenie resp. malú oslavu pre blízku rodinu a priateľov, aby sa ešte chvíľu spolu tešili z tak radostnej udalosti, ako je narodenie bábätka – nového člena rodiny.  

Ak by ste mali záujem o fotenie slávnostného uvítania detí do života, veľmi rád Vám ponúknem moje služby.     

Otázky ohľadne fotenia krstu

Treba sa spýtať farára dopredu, či mu to nebude vadiť. A tiež by bolo dobré ešte pred začatím krstu, aby ste ma predstavili farárovi. S ním sa porozprávam o priebeh krstu a skúsim sa dohodnúť, aby mi pomohol (vyšiel v ústrety), keď budem fotiť pomerne rýchly priebeh krstu.

Počas krstu (i krstín) nafotím niekoľko násobne viac záberov ako Vám odovzdám. Bolo by náročné (časovo i realizačne), aby ste z tých všetkých robili selekciu Vy a tak Vám s tým pomôžem. Vyradím opakujúce sa fotky, taktiež nelichotivé či menej atraktívne a ponechám už iba tie najzaujímavejšie. Tie následne upravím do finálnej podoby.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.  Odovzdám Vám ich elektronicky – na online úschovňu, na ktorú budete mať prístup iba vy (t. j. iba Vy si ich môžete stiahnuť). Taktiež je možné odovzdať fotky buď na DVD, USB kľúči alebo vytlačené – ale tieto varianty sú už za príplatok.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

Uchovajte si krásnu spomienku
na Svätý krst a prijatie mena

Uchovajte si krásnu spomienku
na Svätý krst a prijatie mena