RODINNÉ FOTENIE

Fotobalík
už od
70€

Čím ďalej tým viac rodín hľadá takého fotografa, ktorý dokáže zachytiť reálne emócie a reálne momenty. Zábery, na ktorých je vidieť nie len pózovanie, ale aj úprimné city v rámci rodiny.  Pri rodinnom fotení je ideálne  skombinovať fotky, ktoré vyprávajú príbeh daného okamihu spolu s takými, na ktorých sú krásne rodinné portréty.

Nie je podstatné koľko majú rokov vaše deti, vždy sú niečím zaujímavé. Spolu sa pokúsime nafotiť zábery, ktoré budú vystihovať vašu rodinu ako celok. V rámci rodinného fotenia sa zameriame na veci ktoré máte radi. Na momenty, keď sa spolu smejete. Na situácie, ktoré si spolu užívate a tešíte sa, že ste spolu a navzájom sa ľúbite.

A možno vďaka tomu, keď sa v budúcnu (možno desať či dvadsať rokov) vaše deti pozrú na rodinnú fotku z detstva, prenesú sa v čase a s úsmevom budú spomínať na to krásne popoludnie, ktoré ste spolu strávili.

Skúsme to trochu inak

Podľa mňa je veľmi zaujímavá aj myšlienka rodinného fotenia pri činnosti ktorú mate radi. Pri nejakej spoločnej rodinnej akcii, napr. ako spolu varíte alebo pečiete, na prechádzke vonku v prírode, niekde na výlete alebo priamo u vás doma či na dvore. Môže ísť o nejakú športovú činnosť, ako cyklovýlet, kúpanie sa v jazere, hranie futbalu, púšťanie šarkana, opekačku/grilovačku, hranie sa s deťmi na detskom ihrisku.  

Určite ste zvyknutí si robiť rodinné fotky svojími mobilmi. Ale má to háčik. Nikdy nie ste na fotke spolu – celá rodina. Vždy jeden z vás musí fotiť a nie vždy je tam ešte niekto iný, kto by vás odfotil všetkých naraz. U nás doma je to rovnako. Máme množstvo rodinných fotiek, ale len výnimočne sme na nich všetci. Preto rodiny začínajú riešiť rodinné fotenie s profesionálnym fotografom nie pred reflektormi v štúdiách, ale priamo pri ich spoločnom rodinnom programe / podujatí.

Určite to stojí aspoň za zamyslenie, lebo kedy sa vaši najbližší budú cítiť príjemne a vyčaria spontánny úsmev – na povel fotografa keď počujú „povedzte SÝR“, alebo keď sa smejú od nadšenia pri ich obľúbenej činnosti?

Ponuka fotobalíkov

Vyberte si balík, ktorý Vám najviac vyhovuje. V prípade, že by ste mali záujem o pozmenenie balíka, neváhajte ma kontaktovať.

V balíkoch je uvedený počet fotiek zahrnutých v cene. Každá extra fotka je spoplatnená sumou  4 €.

Jesenne rodinne fotenie - matka sedi s detmi pod stromom - jesen, Stupava

Fotobalík RODINA

70€
Rodinne fotenie rodiny leziacej na deke na trave - Malacky

Fotobalík RODINA extra

120€

Rodinné fotenie v okolí Malaciek

Každý fotograf v okolí Malaciek vám povie, že tu na Záhorí sú krásne miesta na rodinné fotenie. Každé mesto či obec tu na Záhorí má tie svoje. Či už ide o Malacky, Stupavu, kvôli krásnym parkom. Alebo o Rohožník, Plavecký Štvrtok, Láb či Jakubov, ktoré sú známe svojimi jazerami.  

Niektoré miesta sú nádherné hlavne podvečer, tesne predtým ako zapadne slnko – vhodnejšie pre rodiny so staršími deťmi, ktoré sú ešte plné síl a dobrej nálady aj o tomto čase. A niektoré miesta sa dajú využiť aj v priebehu dňa, čo príde vhod práve rodinám s malými deťmi, ktoré už môžu byť večer unavené a vedeli by to dať patrične najavo. Tým by skôr vyhovovalo fotenie poobede – keď sú deti posilnené spánkom a olovrantom.  

Určite je dobré vziať si so sebou niečo, čo mate radi buď všetci, alebo aspoň to, čo majú radi vaše deti. Niečo, s čím sa vedia zabaviť a zabudnú pri tom aj na to, že sú fotené. Vhodné je aj obliecť ich do ich obľúbeného oblečenia. Zbytočne ich obliekať do niečoho síce pekného, ale pre ne neznámeho, resp. do niečoho, čo  nechcú mať na sebe. Ako sa hovorí „keď je šťastná žena, sú šťastní všetci okolo nej“. Tak pri fotení to platí rovnako – avšak o deťoch.

Galéria

Otázky ohľadne fotenia rodiny

Je vhodné sa obliecť do niečoho, v čom sa cítite príjemne, v čom je vám pohodlne. My dospelí určité nepohodlie zvládneme, ale u detí z toho môže počas fotenia vzniknúť dosť veľký problém. Preto je vhodné ich obliecť do ich obľúbeného oblečenia. Ideálne by bolo keby ste si oblečenie odskúšali deň vopred, aby ste predišli prípadnému stresu pred fotením.  Bolo by dobre, aby ste boli spolu zladení a treba sa vyhnúť príliš vzorovanému oblečeniu.  Viac informácií nájdete tu…

Záleží od toho, ako si predstavujete priebeh fotenia. Či si chcete vziať so sebou niečo, čo by malo byť spolu s vami na fotke. Pre deti určite odporúčam nejakú obľúbenú hračku, dopravný prostriedok, loptu, balón alebo niečo na ten štýl. A čo určite príde vhod je deka, aby ste sa mohli pokojne posadiť do trávy. A pre deti určite aj nejaké ľahké jedlo i maškrtu (či už na zahnanie hladu alebo ako motiváciu).

Vyber z nafotených fotiek z vášho rodinného fotenia si robíte samy.  Návod a link na online galériu vám pošlem mailom. Priamo v galérii označíte, o ktoré fotografie máte záujem a tie budem ďalej upravovať. Treba však brať na vedomie, že v cene balíku je zahrnutý určitý počet fotografií. Ak by ste mali záujem o viac fotografií – nie je problém, len to už je extra spoplatnené sumou 4€/kus.

Fotky vám odovzdám zvyčajne do dvoch týždňov. Niekedy aj skôr – závisí od množstva fotenia v danom období.

Nenašli ste odpovede na svoje otázky?

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi

Uchovajte si krásnu spomienku
na spoločné chvíle s Vašimi blízkymi